Knihovinky

Knižné darčeky pre každého

decembra 02, 2018 Lucy's lifestyle 0 Comments


Ahojte !
Neviem ako to máte vy, ale u nás Vianoce bez kníh ani neexistujú. A aj ja som sa tento rok rozhodla, že darujem na Vianoce hlavne knihy. A tak by som vám dnes chcela predstaviť knihy pre každého, pretože mám naozaj šancu vedieť, čo baví najmenších, deti, tínedžerov, ale aj mužov a ženy.
Tak dúfam, že vás niektorá z kníh zaujme a aj vy ňou obdarujete svojich najbližších, alebo možno aj seba.

Knihy pre najmenších


Gerda - Adrián Macho
Možno túto knihu poznáte, lebo v lete to bol celkom veľký fenomén. Je to slovenská veľmi pekne ilustrovaná kniha o veľrybe, ktorá aj keď bola veľmi šťastná, zrazu zostane úplne sama. Vyberie sa na plavbu oceánom a cestou stretáva nových kamarátov, ktorí jej rozprávajú o svojom živote.
My sme túto knihu bratovi kúpili v lete na narodeniny a veľmi sa mu páčila. A ak by ste chceli darček trošku nadupať, predávajú sa aj kufríky s hračkou, alebo môžete plyšáka kúpiť samostatne.

Gréta -Andrea Gregušová
Keď sme už pri tých veľrybách, tak vám ukážem ešte jednu knihu, ktorú tento rok darujem bratovi na Vianoce ja.  Je o veľrybe, ktorá veľmi pekne spieva, ale postupne stratí hlas. Zvieratká v mori sa snažia zistiť, čo sa stalo. Prídu na  to, že to spôsobil odpad, ktorí do mora nepatrí.
Myslím, že je super deti už v malom veku oboznamovať nenútenou formou a probléme s odpadmi.

Mimi a Líza - Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela
Ďalšia kniha od slovenských autorov, teda tentokrát autoriek. My máme doma už jednotku a chlapci dostanú vianočnú (trojku). Samozrejme sa dá zohnať aj dvojka.
Je to príbeh dvoch kamarátiek. Nevidiacej Mimi a (vidiacej) Líze.

Knihy pre deti


Mortina - Barbara Cantini
Ďalšia kniha, ktorou tento rok obdarujem svojho brata, ale teraz druhého, ktorí je o trošku starší (a preto som ho zaradila do skupiny deti).
Mortina je príbeh o dievčatku, ktoré vyzerá ako strašidlo, a preto sa s ňou nikto nekamaráti. Mortina sa teší na Halloween, pretože si nemusí vymýšľať kostým. Čo ale povedia jej kamaráti, keď prídu na to, že žiadnu masku nemá? Je to veľmi vtipný príbeh s nádhernými ilustráciami.

Vianočné mystérium - Jostein Gaarder
Chlapec Joachim sa v adventnom kalendári dozvedá o príbehu dievčatka Elizabet, ktoré sa svojej mame stratí v obchodnom dome a prekvapivo sa ocitá v roku nula, aby bola v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Ako ubúdajú storočia Elizabet sa pohybuje nie len v čase, ale aj v priestore. A aby správ nebolo málo, Joachim sa dozvedá, že skutočne pred mnohými rokmi sa v obchodnom dome stratilo dievčatko menom Elizabet.

Príbehy na dobrú noc pre malé rebelky -
Priznám sa, že aj ja mám túto knihu doma a je nádherná. Hovorí o príbehoch odvážnych žien, ktoré zmenili svet. Krátke príbehy sú doplnené ilustráciami vždy od inej maliarky/ilustrátorky. A ak by ste chceli, už vyšiel aj druhý diel.

Knihy pre tínedžerovVšetkým chalanom, ktorých som milovala - Jenny Han
Príbeh Lary, ktorá vždy, keď sa zamiluje do nejakého chlapca a následne sa "odmiluje", napíše mu list. Tie si schováva vo svojej "klobúkovej škatuli". Čo sa však stane, ak sa akoby zázrakom všetky listy rozošlú? Má dokonca aj pokračovania (sú ale dostupné v kolekcii iba v českej verzii).

Mŕtve dievča neklame - Joy Asher
Možno túto knihu poznáte, lebo bol podľa nej aj natočený seriál. Ja som ju dostala od svojej kamarátky na narodeniny a je super. Je o Clayovi, ktorý jedného dňa pred domom objavý zvláštnu škatuľu s magnetofónovými páskami. Nahrala ich Hannah, spolužiačka, do ktorej bol buchnutý, no spáchala samovraždu. Jej hlas na páskach mu prezradí, že existuje 13 dôvodov, prečo sa zabila. A on je jeden z nich.

Charlieho malé tajomstvá - Stephen Chbosky
Príbeh o mladom chlapcovi, ktorý zažíva svet prvého rande, rodinnej drámy a nových priateľov. Kniha je písana formou listov, o ktorých nevieme, komu sú adresované, ale presne vystihujú jeho pocity. Knihu môžete taktiež poznať aj vo filmovom spracovaní.

Knihy pre mužovNerieš to - Edward St. Aubyn
Úprimne, pre mňa je najťažšie vždy vybrať darček pre ocka. No tento rok som to vyriešila veľmi rýchlo. Jeden pán v kníhkupectve mi odporučil túto knihu a tak som neváhala a vzala som ju. Dokonca som ju už odporučila pre kamarátkinho ocina.

Hovor ako TED - Carmine Gallo
Viem, že môj ocko číta radšej náučnú a motivačnú literatúru ako romány, a preto usudzujem, že to tak majú aj iní muži. Túto knihu raz čítal na dovolenke a pochvaľoval si ju.
Je o zdokonaľovaní sa vo verejnej prezentácií pomocou 9 tajomstiev z TEDx konferencií.

Začněte s proč - Simon Sinek
Keď som sa však ocka opýtala, akú knihu by tu odporučil, jednoznačne povedal túto. Autor sa v knihe zameriava na známe osobnosti, ktoré zmenili svet, ako napr.: Steve Jobs, Martin Luther King,...
Pri štúdiu zistil, že všetci konali aj rozmýšľali inak, ale komunikovali rovnakým spôsobom. Väčšina ľudí totiž rieši otázky typu "Čo by mali robiť?", ale len málo kto má vyjasnené "Prečo by to mali robiť?" Vždy začali s otázkou "Prečo?" a snažili sa dať do súladu "Prečo?" a "Čo?".
Ocko má dokonca knihu v audio verzii.

Knihy pre ženy Tri sestry - Táňa Keleová-Vasilková
Ja už som mamičke túto autorku dala dva krát a vždy sa jej knihy páčili. Autorka píše jednoduché romány a hlavne je Slovenka. Má knihy ako Mama (dostala na deň matiek, tento rok) alebo Dva životy (ktorú som jej kúpila asi keď som mala 9, možno ešte menej, na meniny). No teraz vydala novú knihu Tri sestry, takže myslím, že touto nič nepokazíte, lebo je menšia pravdepodobnosť, že ju už má.
Kniha Tri sestry je prekvapivo o troch sestrách a ich mame, na ktorú dve z nich nemajú čas. Mama, ale tuší, že pre dobro jej najdrahších treba niečo urobiť.

Dieťa zmierenia - Francine Rivers
Ja som túto knihu čítala a viem, že je super. Je to príbeh dievčaťa, ktoré žije v čistote, má snúbenca, milujúcu rodinu a čaká ju sľubná budúcnosť. Čo sa však stane, keď ju v jeden večer v parku znásilnia?

Dokonalá - Mária Kohutiarová
Keď som sa opýtala mamičky, akú knihu by odporučila pre ženy, povedala práve túto. Je o manželoch, ktorí vieru berú ako záležitosť tradície. Brali sa v kostole, a modlia sa pravidelnú modlidbu ráno a večer, ale vlastne nevedia prečo, berú to skôr ako zvyk. No ich vzťah začína rozpadať...

Ak sa vám nejaká kniha zapáčila, alebo aj vy máte nejaké typy, tak dajte vedieť do komentárov.

Lucy0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu