MY TRAVEL DIARY

Miláno a Bergamo cez predĺžený víkend

marca 18, 2018 Lucy's lifestyle 0 Comments


Ahojte !
Nedávno za mnou prišli rodičia s prekvapením. Ideme ideme do Milána!
Veľmi som sa potešila a rozhodla som sa, že vám túto dovolenku priblížim nielen na Instagrame, ale aj tu, na blogu.  Tak poďme na to.

Náš výlet začal trochu nechcene a to dvoma vyučovacími hodinami v škole. No zvládla som ich a po škole sme ešte pobalili pár vecí a čakala nás 9-hodinová cesta do talianskeho mesta Grado, kde býva moja sesternica. A keďže sme si po dvoch rokoch, čo sme sa nevideli, mali čo povedať, tak sme sa celý večer iba  zabávali a rozprávali sa. 

Spoločný čas rýchlo ubehol a na druhý deň po naraňajkách sme sa šli pozrieť na pláž. Porobili pár fotiek a šlo sa do Milána! Cesta trvala niečo cez 4 hodiny, ale stála za to, keď sme našli parkovacie miesto (ktoré sa tam neukáže iba tak, to vy ho musíte hodinu hľadať) a vybalili sa, šli sme sa prejsť do mesta. Ako prvú pamiatku sme si pozreli Victoria Emanuelo II. Je to najstaršie nákupné centrum na svete, no ak by ste si tam chceli niečo kúpiť, asi by ste si museli kvôli nákupom nájsť druhú prácu, alebo zobrať úver, pretože tam boli iba obchody ako : Prada, Gucci, Versace, ...
Keď sme si dopozerali nákupné centrum, vybrali sme sa na námestie, kde našu pozornosť upútala Milánska katedrála. No my sme si prehliadku naplánovali až na ďalší deň, tak sme si ešte poobzerali mesto a rozdelili sa na dve skupiny. Chalani išli na futbal :
AC Miláno - Arzenal Londýn, ktorý, ako fanúšikovia vedia, skončil 0-2
No a ja s mamičkou sme si prezerali mesto a aj niečo kúpili (ale to uvidíte až v Haule z Milána)
Ráno, posilnení výdatnými raňajkami, sme sa presunuli do centra a následne na obhliadku 5. najväčšej katedrály na svete (2. najväčšej na Apeninskom poloostrove po katedrále svätého Petra v Ríme). Vnútri nás zaujali nielen traja mumifikovaní blahorečení/svätí, ale hlavne truhlica, v ktorej sa nachádza klinec, ktorým bola pribitá pravá Ježišova ruka na kríži. Keď sme si prezreli pamiatku vnútri, vybrali sme sa na strechu. Bolo super vidieť katedrálu a aj Miláno z inej prespektívy. Na streche sme si mohli posedieť a kochať sa Milánom, čo sa mi páčilo asi najviac.
Neskôr sme sa presunuli k víťaznému oblúku, ja som podobný videla aj v Macedónsku (i keď tam to bol oblúk mieru), ale tento bol rozhodne krajší a väčší. A kedže bol večer, vybrali sme sa na hotel.

Vedeli sme, že bude pršať, a preto sme si tretí deň v Taliansku naplánovali výlet do Bergama, do ktorého sme šli vlakom z hlavnej vlakovej stanice (v Miláne) asi hodinku. Prešli sme nové mesto a dostali sa k lanovke, ktorá nás vyviezla do starého mesta. Ako prvé sme navštívili dva dómy a presunuli sa do kaviarne, ktorá upútala našu pozornosť. Výklad bol totiž preplnený ich typickými koláčikmi Polenta, vyrobenými z kukuričnej múky, plnenými výborným čokoládovým krémom, no musím uznať, že bol veľmi sýty a ledva som ho dokázala zjesť. 
No a popravde sme už nevedeli, čo tam robiť, pozreli sme si ešte dva kostoly a nedočkavo čakali na príchod vlaku. No a ten sme si spríjemnili výbornou kávou, ja čokoládou s výhľadom na peknú ulicu.
Čakal nás posledný deň, a keďže bola nedeľa, chceli sme ísť do kostola, a tak sme to spojili aj s pamiatkou a vybrali sa do Kostola Panny Márie milostí, kde sa nachádza originál obrazu Posledná večera od Leonarda. Nám sa ho síce nepodarilo vidieť (lebo je treba sa objednať niekoľko dní dopredu), ale aspoň sme boli na omši. 
No a keďže lialo, veľa možností na to čo robiť, sme nemali a vybrali sa do múzea Leonarda da Vinciho. Hneď na začiatku nás zaujal kreatívny kútik, kde sme mali vyrobiť lietajúci stroj, čo sa nám aj podarilo. Múzeum bolo zaujímavé, ale len zo začiatku. Bolo totiž veľmi veľké a po pár hodinách nás začalo nudiť.Vrátili sme sa do centra, kde sme sa opäť rozdelili, kvôli futbalu:Inter Miláno - SSC Neapol, v ktorých hrali naši výborní futbalisti Hamšík a Škriniar, no aj tak zápas skončil smutne 0-0.

My baby sme si posledný krát prezreli centrum mesta, "rozlúčili" sa s Milánskou katedrálou a vybrali sa smerom k hotelu. Cestou sme sa ešte zastavili na najlepšom vegánskom hamburgeri na svete :).  No nebol to len taký obyčajný hamburger, ale Flower burgers s farebnými žemľami! A bol jednoducho skvelý.


Večer sme zakončili krásnymi pohľadmi na nočné Miláno a spokojne sme zaspali, aby sme sa posilnili pred dlhou cestou domov.
Ráno sme vyrazili domov, na obed sme sa zastavili pri jazere Welden, kde sme pred pár rokmi boli na dovolenke. 

Dúfam, že sa Vám článok páčil, a ak sa niekedy vyberiete do Milána, tak sa inšpirujete.

♡ Lucy0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu