MY TRAVEL DIARY

Najrýchlejšia a najdlhšia bobová dráha na svete? - Nemecko

októbra 01, 2016 Lucy's lifestyle 0 Comments

Ahojte, leto už je za nami. Každý z vás si z neho priniesol mnohé zážitky, či už z mora, hôr alebo len z malého výletu. My sme boli na trochu netradičnej dovolenke v Nemecku. A o moje zážitky sa chcem podeliť s vami.

Pohľad na značku neobmedzená rýchlosť spôsobil hneď túžbu vyskúšať si aspoň 200, no koho by to nelákalo. My sme to tiež hneď museli vyskúšať a už sme sa iba pozreli von oknom a uvideli krásnu priam nádhenú gotickú katedrálu v Kolíne, ktorú stavali vyše šesto rokov už od 13. storočia. Prišli sme večer a po namáhavej trinásť hodinovej ceste plnej kolón sme hneď zaľahli a zaspali.
Ráno sme sa zobudili do trochu zamračeného, ale aj tak krásneho prvého rána v Kolíne. Po raňajkách sme zamierili do Aachenu, známeho kúpeľného mestečka na západe Nemecka. My sme si nenechali újsť Elisinu fontánu, Bahtauv - fontánu na ktorej bola príšera z legendy. Pozreli sme si aj veľmi zaujímavú Puppet fontánu, na ktorej som mohla sama nastaviť či bude postavička stáť alebo sedieť,... (pomocou kĺbikov ktorými sa dalo hýbať) a samozrejme katedrálu, ktorá bola veľmi pekná a vnútri sa nachádza trón Karola Veľkého, časť odevu Ježiša Krista a Panny Márie, a aj látka, na ktorej bola hlava Jána Krstiteľa po sťatí. Ak by ste toto chceli vidieť, tak v 2021 bude známa Áchenská púť na ktorej budú tieto artefakty vystavené.

Druhé ráno sme začali výbornými raňajkami v tunajšej pekárni, kde priamo pred nami vyberali z pece čestvé pečivo. Dobre nasýtení sme vyrazili do Koblenzu, kde sa nachádza Nemecký roh. Sútok najdlhšej Nemeckej rieky Rýn a Mosel. Mimochodom sa tam natáčala jedna časť z nášho obľúbeného seriálu Kobra 11.  Lanovkou sme vystúpali na Ehrenbeitstein - hrad nad mestom. Keď sme všetko absolvovali, tak  sme sa dopočuli, že neďaľeko sa nachádza krásny úsek Rýna z vyše 60 hradmi. Našli sme aj Loreley, ktorý bol námetom k rozprávke Na vlásku :)Konečne sme sa prebudili do slnečného rána a lepší nápad ako navštíviť najväčší zabavný park v Nemecku Phantazia land nemohol existovať. Ako prvé keď sme tam vošli, tak nám do očí padla najrýchlejšia a najdlhšia dráha na svete. Taron idúci 117 km/h, dlhý 1320 m. Nemohli sme si odmysleť ho navštíviť. Čakali sme síce dve hodiny, ale tie tri najadrenalínovejšie minúty môjho života za to stáli. Ako ďalšie sme navštívili najväčšiu detskú manéž, ktorá mala dokonca dve poschodia. Bola to veľká zábava sedieť na niečom, čo ste zatiaľ videli iba v rozprávkach a filmoch. Neodišli sme ani bez navštívenia zábavného hotelu a ani bez vystúpenia JUMP, afrického tancu, dráhy, vodného retiazkového kolotoču, najdlhšieho podzemného tunela, ....
V nedeľu sme vyrazili do Dortmundu, je to deň kedy majú Nemci všetko zatvorené. Takže na obchody ani nemyslieť, múzeá boli väčšinou tiež až na múzeum futbalu ktoré sme navštívili. Znie to dosť nudne na to že som dievča, ale bolo to zaujímavé. Vyskúšala som si kvíz, videla mini 3D film o Nemcoch na majstrovstvám, ich štyri víťazné trofeje z majstrostiev sveta a dokonca aj autobus v ktorom jazdí nemecký futbalový tým. Neskôr sme sa rozdelili na dve skupiny. Skupina chlapcov navštívila futbal, nemecké derby:  Borusia Dortmund - Bayern Munchen. A dievčatá iba obdivovali mesto.

♡ Lucy

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu