???,

Špongia na bielenie zubov ???

mája 25, 2020 Lucy's lifestyle 1 Comments

Ahojte!
Pred časom som sa „stretla“ s  produktami ekologickej značky GREENWAY. Ponúkajú inovatívny ekologický pohľad na upratovanie a starostlivosť o telo. Celý princíp spočíva v tom, že upratujete bez čistiacich prostriedkov, používate len vodu a handry  (čo už môže byť ekologickejšie ?)
My doma už používama všetky handry, od umývania okien, zrkadiel, auta, umývadiel aj riadov,... Ale najzaujímavejšia mi príde "handra na zuby".
Dobre, nie je to handra, vlastne je to špongia, ale handra sa mi páči oveľa viac:).
A v čom je taká výnimočná?
 1. Biely zuby
Toto bol pre mňa prvý a jediný bod, prečo som sa rozhodla túto hubku vyskúšať. Hubka už po pár prejdeniach zanecháva zuby viditeľne belšie a pritom neničí sklovinu a ani neobsahuje žiadne látky, ktoré by zuby chemicky vybielili, jednoducho si konečne dobre umyjete zuby ;).


2. Namiesto zubnej kefky
A už keď sme pri tom umývaní, tak táto hubka primárne slúži ako náhrada kefky. Čiže si ňou normálne môžete ráno a večer (alebo kedykoľvek potrebujete) umyť zuby.


3. Bez pasty, iba voda
Táto handrička funguje sama a jediné čo potrebuješ je voda, do ktorej ju namočíš. Potom s ňou už stačí iba umývať. Čiže žiadna pasta, fluorid alebo sóda bikarbóna. Iba táto hubka a je to.

4. Antibakteriálna
Aj napriek tomu, že to možno znie nechutne, je táto hubka oveľa viac antibakteriálna, ako normálna kefka, pretože obsahuje strieborné nanočastice. Hubku stačí jednoducho po použití preprať v rukách, prípadne zaliať horúcou vodou.

5. Masáž ďasien
Tomuto ja síce nerozumiem, keďže som mladá, tak s ďasnami nemám problém. Každopádne, pokiaľ vás problémy s ďasnami trápia, hubkou si môžete prechádzať aj po nich. A urobiť masáž ďasien. Tá môže predísť vypadaniu zubov. (Nemám overené, ale počula som to :D)A samozrejme, handričkou si môžete umyť aj jazyk.

6. Prevencia zubných chorôb
Taktiež nemôžem potvrdiť, pretože som nikdy nemala problém s tykýmito vecami. Ale viem, že je to jeden z bodov, ktoré o tomto produkte hovorí samotná značka a niekomu z vás by to mohlo pomôcť (preto som sa to rozhodla spomenúť aspoň takto okrajovo).

7. Príjemný pocit na zuboch
Niekedy, aj keď som si umývala zuby niekoľko minút, tak som stále na zuboch cítila taký povlak a nepríjemné hrbolčeky, čo bolo naozaj frustrujúce. Hubka, ale zuby zbaví naozaj všetkých nečistôt a máte ich čisté nielen na pohľad, ale aj na pocit. Čo naozaj veľmi oceňujem. Mám zo zubov potom taký príjemný pocit, akoby som práve opustila dentálnu hygienu.

8. Zabraňuje vzniku a rastu zhubných baktérií
Čo k tomu dodať :)

9. Lacnejšie 
Keby sme na to išli matematicky.
Ak by vám táto handra vydržala iba 3 mesiace, tak by vás jedna stála v prepočte (v balení sú dva kusy) 3,63 eura.
Za tieto tri mesiace, by ste minuli jednu kefku, ktorá sama o sebe stojí okolo dvoch až troch eur, podľa toho, akú máte. Každopádne to vám nestačí a potrebujete aj pastu, ktorá stojí ďalšie dve eurá. Čo sme na sume cca 4 eurá, ktorá sa ale môže mierne líšiť, podľa značky, druhu, ...
Stále máte ale iba umyté zuby, a ak by ste ich chceli belšie, potrebujete buď navštíviť dentálnu hygieničku, kde sa s cenou pod dvadsaťpäťeur nedostanete, alebo si kúpiť nejaký ďalší produkt z internetu.
Čiže nech počítate akokoľvek, táto hubka vás bude stáť menej:).

10. Ekologická
Hubka je zabalená v papierovom obale a neobsahuje nič. Sama o sebe nie je z plastu a ani nepotrebuješ pastu, ktorá je v plaste. Čiže naozaj ide o eko variantu vo všetkých smeroch.
 
AKO TO FUNGUJE???
Na začiatok hubku prevar (nemusíš vždy, ale už z princípu, keď ju otvoríš prvý krát, tak to radšej urob) a odfoť si zuby, aby si si mohol výsledok naozaj porovnať :)
1. Hubku namoč
2. Navleč na prst (ja používam pravý ukazovák)
3. Začni jemnými pohybmi umývať zuby a postupuj ako obvykle
4. Keď budeš mať dobrý pocit, hubku zvleč, preper v rukách a nechaj vysušiť

AKO SA K NEJ DOSTANEŠ???
Môžeš rovno použiť tento link a handričku/hubku na zuby si objednať.
Na stránke si môžeš pozrieť aj iné výrobky, napríklad na odličovanie (tá istá línia LASKA), alebo tie mega super handry, o ktorých sa rozpíšem v blízkej budúcnosti, lebo naozaj stoja za to :).
A ak by si mal nejaké otázky, alebo by si sa chcel dozvedieť viac, napíš mi na mail lucka.kristakova@gmail.com alebo IG.
Tak verím, že ani tebe už žltá farba zubov nebude brániť v úsmeve a vyriešiš tento problém touto ekologickou variantou;).
 ♡ Lucy
             

1 komentářů:

Anonymný povedal(a)...

Po vyrovnani farebnych odlisnosti pokozky vo photoshope tie zubky az tak rozdielne biele nie su, takze treba nabuduce spravit fotografie v rovnakom osvetleni tak, aby fotografia posobila vierohodne. inak som velky fanusik LASKA produktov, ale treba ich prezentovat rozumne :)

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu