Knihovinky

Letná dávka romantiky

augusta 02, 2019 Lucy's lifestyle 0 Comments


Ahojte!
Leto je tu! A s ním aj čas, kedy ľudia začínajú znovu po roku čítať knihy. Preto som sa rozhodla, že vám (asi skôr dievčatám) zjednoduším hľadanie tej pravej knihy na vašu letnú dovolenku a ukážem vám knihy, ktoré plánujem toto leto čítať ja.
Tak bez zbytočného obkecávania poďme na to.

P.S. I Still love you
Keďže túto knihu som už čítať začala, rozhodla som sa ju zaradiť ako prvú, bez ohľadu na to, že je to druhý diel :)
(Odporúčam vám celú sériu, nie iba jeden diel)
Séria je o dievčati menom Lara Jean, ktorá prežíva svoje prvé lásky možno trochu inak, ako sme zvyknutí z iných kníh. Lara sa totižto cez každé veľké zamilovanie časom prenesie a napíše danému chlapcovi list. Listy sú však určené iba pre jej oči, a preto ich má uložené v špeci "klobúkovej" škatuli. Čo sa však nestane: niekto jej listy odošle!
Počas príbehu viac spoznávame hlavnú hrdinku, ktorá sa mi naozaj páčila a vedela som sa s ňou väčšinou stotožniť.
+ ak ste si všimli, kniha je v angličtine, takže malý typ, skúste aj vy prečítať aspoň jednu knihu v angličtine. Mne to pomáha so slovnou zásobou aj celkovou komunikáciou (teda podľa môjho názoru sa mi úroveň angličtiny zvýšila odkedy čítam anglické knihy)


The fault in our stars
A posledná anglická kniha je The fault in our stars (Na vine sú hviezdy). Pre tých, ktorí ju nepoznáte, je o dievčati menom Hazel Grace, ktorá má rakovinu štítnej žľazy. Nechodí do školy, nemá priateľov a nepozná normálny život, lebo je pripútaná ku kyslíkovej fľaši a užíva veľmi silné lieky, aby sa jej nádory nerozširovali. Na podpornej skupine však stretne Augusta, ktorý s ňou začne objavovať zatiaľ nepoznaný svet lásky.


Fanúšička
Zatiaľ netuším, o čom tá kniha bude, ani aká bude, viem iba to, že je o babe, ktorá miluje Simona Snowa a je jeho najväčšia fanúšička. Takže som celkom zvedavá aká bude, pretože Eleonor a Park nebol až taký dobrý. Tak veľmi dúfam, že táto bude lepšia!


Ženy z rodu Springovcov
Určite všetci poznáte sériu After od rovnakej autorky (P.S. ak ste videli iba film a nečítali knihu, napravte to, kniha je milión krát lepšia), no tak táto bude trochu z iného súdka, teda aspoň si to myslím:). Je o 4 sestrách, ktoré si prežívajú rôzne trápenia, ... Tak som zvedavá či bude kniha, tak dobrá ako After.


Divergencia, Rezistencia, Experiment
Popravde, vôbec ma nelákajú žiadne Science-fiction ani nič podobné, no o tejto knihe som počúvala (na internete) tak dlho, že keď som uvidela celú sériu v akcii za 14 či 15 eur, rozhodla som sa, že si ju kúpim. Neviem, čo čakať, ale azda bude dobrá.

Stratení
Túto knihu som tiež nečítala, takže iba viem, že je o troch mladých ľuďoch, ktorí sa stretnú a príbeh sa odohráva počas jedného dňa. Od autorky som ale čítala Kam zmizla a to bola pecka, takže sa teším aj na túto.


Dúfam, že vás niektorá kniha zaujala a prečítate si ju spolu so mnou. A ak ste niektorú knihu čítali, alebo chcete odporučiť inú, podeľte sa v komentároch.

Lucy0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu