MY TRAVEL DIARY

Ako sme sa vybrali na hrad a skončili na futbale - Trenčín

októbra 08, 2019 Lucy's lifestyle 0 CommentsAhojte!
Dnes Vám znovu, po roku, prinášam článok o objavovaní Slovenska. Tentoraz som sa s mojou najlepšou kamarátkou vybrala do Trenčína, ktorý sme sa snažili objaviť v jeden z posledných pekných slnečných dní.

Ráno sme sa stretli v Žiline, kde sme najskôr “zachraňovali” jednu pani bezdomovkyňu, ktorá nevedela chodiť a bola hladná. No a potom sme sa už s dobrým pocitom vybrali do našej destinácie Perly Považia. Treba podotknúť, že tento výlet plánujeme už dlho, takže sme boli radi, že nám to konečne vyšlo. 
Cesta trvala niečo okolo hoďky a pol a našťastie som ako študentka mohla využiť cestovanie zadarmo. 


Najskôr sme si pozreli nápis na skale a potom šup na hrad. Kúpili sme si malý okruh bez sprievodcu a aj napriek prvotným obavám sme to neoľutovali.Nemuseli sme čakať hodinu na prehliadku so sprievodcom a platili sme menej, ale hlavne sme sa všade zastavili toľko, koľko sme potrebovali. Mimochodom z hradného nádvoria je nádherný výhľad na celé mesto.

Po nádhernej prechádzke smerom do centra sme sa snažili nájsť najzaujímavejší podnik na obed. A teda nebolo ich tam málo, ale nakoniec vyhrala pizza :).Potom sme mali v merku už iba kaviareň Sládkovič, ktorá bola naozaj nádherná. No vypadli im poistky, a tak sme si mohli dať iba koláčik a ten stál teda za veľké makové. Ale oplatí sa ísť dnu aspoň pozrieť, sú tam knihy na strope a ostáva Vám dúfať, že káva bude lepšia ako naše zákusky, poprípade natrafíte na lepšie.V kaviarni nám pani poradila, aby sme nevynechali pláž, tak sme sa ju vybrali hľadať.
Z pláže sme pozorovali kačky a malé loďky s rybármi a vychutnávali si kofolu s mojimi obľúbenými Cyrilovými lupienkami, no a keď nás to prestalo baviť, vybrali sme sa opäť smer mesto. Cestou sme však natrafili na futbalový štadión, vošli sme dnu a nakoniec si aj pozreli časť dorasteneckého zápasu.
Takže toto bol náš výlet a to, ako sa nám nakoniec z hradu a námestia stala pláž a futbal.

Dúfam, že vás náš príbeh pobavil alebo sa necháte inšpirovať a nabudúce sa aj vy vyberiete objavovať Trenčín. Ak objavíte ešte niečo iné, alebo ste už objavili, nezabudnite sa podeliť v komentároch. A nabudúce sa tam možno vrátime:).

Lucy


0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu