MY TRAVEL DIARY

Pýcha Slovenska - Tatry

augusta 05, 2017 Lucy's lifestyle 0 Comments

Piatok
Cesta ubehla celkom rýchlo, rozprávanie, jedlo a pitie tomu dopomohli, ale to sme boli radi. Po ubytovaní sme si pozreli Lomnicu, navečerali sa a ešte stihli ochutnať štrúdlu.

Sobota
Kvapky padajúce na okno nás zobudili a tým aj prekazili naše plány. Keďže celú dovolenku malo svietiť slniečko, tak tomu bol prispôsobený aj program. No čo sa dalo robiť, plán sa zmenil! Po raňajkách sme vyrazili do Popradu na kúpalisko. Kde síce kvôli zlému počasiu nemali otvorené skoro žiadne atrakcie, ale aj tak to bolo super. Poobede sme sa vrátili do Lomnice, kde sme si šli dať kávu do hotela Lomnica. Káva bola naozaj výborná, podávaná v nádherných porcelánových šáločkách, tak isto ako aj koláčiky. Spokojní sme sa vybrali do hotela a neskôr na večeru do Grill pubu, ktorý sa stal naším obľúbeným podnikom.
Nedeľa
Po raňajkách sme sa vybrali na bicykli na Štrbské Pleso. Trošku sme sa obávali tejto bicyklovej túry, pretože celá cesta (nie veľmi krátka) bola do kopca a navyše nám fúkalo do tváre, ale zvládli sme to a nakoniec sme boli na seba hrdí. Cestou sme sa zastavili na koláčiku v Starom Smokovci a v cieli (teda už pri Štrbskom Plese) sme sa odmenili vynikajúcim obedom a šli sa prejsť okolo plesa, ktoré som ja nikdy pred tým nevidela, až na obrázky samozrejme.
Cestou späť to už bolo o inom, valiť dole kopcom 50 km/h bola celkom sranda (samozrejme, že je to naša najväčšia dosiahnutá rýchlosť, nie priemer a nešli sme ňou stále, len pri niektorých úsekoch.)
Pondelok
Prišli sme ku Kežmarskému hradu, kde prehliadka bola až o pol hoďku, ktorú sme samozrejme využili na výbornú kávu na nádvorí. Prehliadka bola naozaj zaujímavá (mňa najviac zaujala lekáreň a izba doktora, ktorý sa ako jeden z prvých zaoberal rontgenom, dokonca skúšal pokusy na svojej tehotnej žene, čím spôsobil, že sa jeho syn narodil postihnutý), i keď veľká časť hradu nebola sprístupnená, kôli výrobe kulís na slávnosti, aj tak sa nám hrad páčil. Neskôr sme si už iba popozerali všetky kostoly, zaujímavosti, najedli sa a šli domov, teda do Tatranskej Lomnice.Utorok
Ani neviem, či sa nám veľmi chcelo (hahaha, ale viem, nechcelo), ale to už je jedno. Vybrali sme sa na Skalnaté pleso. (trocha som si pripomenula zimu, lebo sme tu boli na lyžiarskom) Cestou teda skoro na vrchole sme sa zastavili na sladký obed (teda aby som bola presná ja s Duškom, mojim bratom, ostatní mali slané)
Prešli sme sa okolo plesa, urobili pár záberov (na foťák, nie plaveckých) a začalo pršať, no a už nám nezostávalo nič iné ako ísť dole lanovkou.
Boli sme takí unavení, že sa nám už večer nič nechcelo a tak sme len zbehli na večeru o poschodie nižšie.
Streda
Dnes sme si konečne povedali, že na raňajky sa pôjdeme niekam najesť (do hotela alebo penziónu, v našom totiž raňajky robili iba pre desiatich ľudí a nás toľko nebolo a ostatní neprejavili záujem, tak sme si raňajky chodili kupovať do obchodu) a neľutujeme, mala som trojchodové raňajky, čo sa mi podarilo prvý a predpokladám, že aj poslednýkrát v živote.
No a dnes to bol náš vytúžený výlet. Na bicykli sme sa presunuli do Starého Smokovca, kde sme znovu neodolali našej obľúbenej cukrárni/kaviarni odkiaľ sme sa presunuli do Tricklandie, jednej z troch zábavných galérií v Európe. Bolo to naozaj zaujímavé, zrkadlové bludisko, izba naopak či antigravitačné miestnosti a mnoho iného.
Poprechádzali sme sa po Starom Smokovci, navštívili múzeum tatranských nosičov a na bicykli sme sa vybrali na Bilíkovú chatu, kde fakt dobre varia, odkaiľ sme sa presunuli na vodopády Studeného potoka.
A potom prišla znova zaslúžená jazda späť, ktorá bola celá dole kopcom.
V Lomnici sme sa rozdelili na dve skupiny, baby šli na kávu do kaviarne Bobčo, ktorá mala reklamy asi všade. A chalani išli na koncert do parku, kde sme za nimi o pol hodinku prišli. Po koncerte sme sa ešte vybrali sadnúť si do Grill pubu a šlo sa spať. (veď kto by po takomto výlete nebol unavený ?)Štvrtok
Po raňajkách sme sa vybrali do botanickej záhrady, ktorá bola pramo v Lomnici, odtiaľ sme šli rovno na kávu, pokúpili suveníry a posledný krát si prezreli Lomnicu. Autom sme sa presunuli do Belianskej jaskyne, odkiaľ sme už šli rovno domov.Kam na kávu ?
♥ Hotel Lomnica (Tatranská Lomnica) asi najlepšia a najpríjemnejšia obsluha vôbec, mali krásne porcelánové súpravičky, a deti mohli  byť v detskom kútiku, čo je pre nás pri výbere kaviarne, či reštaurácie dosť dôležité, zahrali sa s animátorkami, ktoré ich naučili vyrobyť si aj nejakú drobnosť (aj ja som si vyrobila ružičky z papiera)
♥ Štrbské presso, naozaj výborná káva, a tá atmosféra na nádvorí hradu (kávu sme mali Violet) (Kežmarok)
♥ Bobčo (Tatranská Lomnica) - príjemná retro atmosféra
♥ Cukráreň Tatra - boli sme s ňou tak spokojní, že sme ju aj napriek vysokým cenám a tým, že bola bez obsluhy navštívili 3x (Starý Smokovec)
♥ Sladký sen (Tatranská Lomnica) zákusky aj káva boli výborné, len pri obsluhe dúfajte, že tá pani/slečna čo obsluhovala nás, bude mať dovolenku, alebo pôjde pracovať inde.

Kde sa najesť ?
♥ Grill pub (Tatranská Lomnica) Najlepšia reštaurácia/pub a na tom sme sa zhodli všetci, super ceny, obsluha aj jedlo
♥ Bilíková chata (Starý Smokovec) tak to bolo už o inom, minimálne moje lievance a Duškove šúlance (mňam)
♥ Skalnatá chata (pri Skalnatom plese - Tatranská Lomnica) dobré jedlo, ale čakalo sa dosť dlho
♥ Slovenská reštaurácia - Grand Hotel Bellevue

Čo navštíviť ?
♥ Štrbské pleso, ale to asi nemusím spomínať
♥ Kežmarský hrad
♥ Skalnaté pleso - Tatranská Lomnica
♥ Tricklandia - Starý Smokovec
♥ Vodopády Studeného Potoka - Starý Smokovec
♥ Botanická záhrada - Tatranská Lomnica - Expozícia Tatranskj prírody
♥ Belianska jaskyňa
♥ Aqua City Poprad
♥ Mini golf - Relax Tatry - Tatranská Lomnica
...
Ešte si pozrite (inšpirácie, z ktorých sme čerpali my)
toto
toto
ak chcete aj toto
a na záver toto

Kde sme boli ubytovaní ?

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu