Coffee with God,

61 MINÚT K ZÁZRAKU

februára 21, 2021 Lucy's lifestyle 0 Comments

    Ahojte, nedávno sa ku mne dostala novinka z vydavateľstva Zachej.
Chcela by som Vás na túto milú knižôčku upozorniť, aby ste vedeli, či sa ju oplatí kúpiť alebo nie. No viac už v článku;).      Názov knihy 61 minút k zázraku nám sám o sebe "spojluje" nielen to, o čom kniha bude, ale tak povediac aj koniec knihy. Čo vôbec nebolo na škodu, lebo práve to ma na knihe zaujalo a rozhodla som sa ju prečítať. Predsa len ... zázrak za 61 minút??? Čo za zázrak to asi bude? (takéto nejaké otázky som si kládla, predtým ako som knihu začala čítať)

    A na moje prekvapenie to nebol zázrak nejakých malých rozmerov, ktorý si niekto iba tak vymyslel a napísal o ňom knihu, ale zázrak podložený toľkými lekárskymi záznamami, že ho nie je možné vyvrátiť. 
A asi sa pýtate o aký zázrak to vlastne ide. A síce by som veľmi rada povedala, prečítaj a uvidíš, no nie je to nijaké tajomstvo, a tak vám to prezradím;). 

  "16. septembra 2010 porodila Bonnie L. Engstromová (autorka knihy) po bezproblémovom tehotenstve mŕtveho chlapčeka. Po šesťdesiatjeden minútach (nie nepomýlila som sa, naozaj po vyše hodine), presne vo chvíli, keď sa už lekári chystali vyhlásiť ho za mŕtveho, začalo srdce Jamesa Engstroma zrazu biť"

Knihu napísala Jamesova matka 9 rokov po zázraku. Čo knihe dodalo nielen autenticitu, ale taktiež pohľad človeka, ktorý tento zázrak naozaj prežíval, nielen prečítal v novinách a s rodičmi urobil interview. 

Autorka začala knihu "pozvoľna", aby sme pochopili rôzne súvislosti, ktoré sa časom v knihe vyskytujú. Čo som ale zatiaľ nespomenula bolo, že tento zázrak sa stal na príhovor Jamesovho menovca arcibiskupa Fultona J. Sheena (Jamesovi dali meno práve po ňom). A počas celej knihy, sme mohli sledovať a spoznávať zákulisia blahorečania, ktoré som vôbec nepoznala pred prečítaním tejto knihy.

Kniha ale neskončila tým, že James, tak povediac stal z mŕtvych, ale pokračovala ďalej. Predsa len, ak človek a ešte k tomu novonarodený nemá prístup ku kyslíku na vyše hodinu, musí to zanechať následky. Pán to ale nenechá tak a pokračuje vo svojom pláne využiť tento zázrak na svoju slávu a James sa začína zotavovať. A či sa to nakoniec podarí a aké bude mať dlhodobé následky a či ich vôbec mať bude, Vám už neprezradím.  

Kniha sa mi veľmi páčila nielen jednoduchosťou písania autorky, ale hlavne samotným príbehom, o ktorom som doteraz nepočula a myslím, že je to veľká škoda. Lebo vidieť ako Pán koná v našich životoch a pripomínať si to takýmito knihami, je naozaj super vec, a preto som teraz odhodlaná prečítať si ešte mnoho kníh o Božom zásahu do našich životov. (Samozrejme jednou z takých kníh je aj Biblia, ale myslela som skôr romány.)

Tak čo, prečítaš si ju aj Ty?

♡ Lucka

PS. knihu zoženieš, ak klikneš sem

0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu