???,

Tuhý šampón ???

januára 20, 2019 Lucy's lifestyle 1 Comments


Ahojte !
Pravdepodobne sa práve teraz sami seba pýtate, čo je to znovu za výmysel. Tak ja vám to poviem.
Tuhý šampón je normálny šampón, až na to, že je v tuhej podobe, podobne ako mydlo, ale môžete si ním umývať vlasy, a aj napriek tomu nebudú vyzerať ako kusy slamy, ba naopak, budú ešte vyživenejšie ako obyčajne.
A keďže ste o tomto šampóne možno nepočuli, tak ja vám dnes poviem prečo, ako a aký by ste mali používať.

Ja som tuhý šampón začala používať už pred dvomi rokmi, keď som naň náhodou narazila v zdravej výžive a odvtedy som iný použila iba pár krát, lebo som si zabudla zo sebou zobrať tento:)

A prečo sa ho neviem vzdať a dala by som zaň aj ruku do ohňa ?

1. Prírodný produkt
Osobne si myslím, že moje vlasy zrovna neobľubujú všetky parabény, farbivá a chemikálie, ktoré obsahujú normálne šampóny. A pokiaľ viem, tak každý jeden tuhý šampón by mal byť 100% prírodný a niekedy dokonca aj veganský.

2. Vydrží dlhšie
Zatiaľ čo fľaštička obyčajného šampónu vám vydrží mesiac až tri, tuhý šampón vám v pohode vydrží aj pol roka. No nie vystavený na poličke, ale normálnym používaním.
Ja síce nerátam koľko krát ho použijem, ale v niektorých prípadoch je počet použití uvedený aj na obale.

3. EKO
Samozrejme je aj viac eko, lebo nie je balený žiadnymi plastami, len jednoducho v papieri, alebo sa dá kúpiť aj úplne bez obalovo, ale aj kúsok papiera je lepší, ako plastová fľaša, ktorá v najlepšom skončí v recyklovanom odpade.

4. Nedá sa to s ním prehnať
Možno sa vám stáva, že si niekedy na ruku vytlačíte viac šampónu ako by ste mali, no tu sa vám to stať nemôže, lebo princíp umývania je v tom, že ním iba prejdete po hlave.

5. Je lacnejší
Aj keď sa to pri niektorých značkách možno nezdá, no keď to prepočítate, tak tento variant je oveľa výhodnejšia.

AKO ŠAMPÓN POUŽÍVAŤ ?
KROK 0 - ROZČESAŤ
KROK 1 - NAMOČIŤ VLASY
KROK 2 - NANIESŤ
Pár krát po vlasoch šampónom prejdite smerom dolu, až sa vytvoria bublinky, alebo ho predtým napeňte v dlaniach.
Jemnými krúživými pohybmi aplikujte do vlasov, akoby ste používali tekutý šampón.
KROK 3 - OPLÁCHNITE
Dávajte, ale pozor, aby na vlasoch neostala ani bublinka, inak by mal šampón opačný účinok a vlasy ba sa vám rýchlejšie zamastili.
Ale to asi viete, lebo to platí pri každom šampóne.
KROK 4 - BONUS
Ak by ste chceli niečo extra môžete ešte naniesť aj kondicionér. Samozrejme existuje aj v tuhej podobe a je rovnako dobrý, ako jeho brácho šampón.

Ako si vybrať ten správny ???
Tu to záleží iba podľa vašich vlasov.
Ak máte vlasy suché potrebujete hydratačný, ak mastné, potrebujete na mastné vlasy, existujú, aj proti lupinám, vyživovacie na farbené vlasy. Jednoducho každý si nájde ten pravý podľa vlastných vlasov.Aký mám ja ???

Ja som ich stihla vyskúšať už niekoľko z rôznych značiek ako Naturinka, Caltha, Lush či dokonca Alverde.
Naturinka - Bol to môj prvý, a keďže som sa vlastne kvôli nemu rozhodla tuhé šampóny používať ďalej, myslím, že je super.

Caltha - No tento až taký super nebol, nechával pocit mastných a tažkých vlasov a nevyzerali až tak vyživene, takže tento neodporúčam.

Lush - Tu som sa rozhodla trochu zainvestovať, ale vonkoncom neľutujem, šampóny sú výborné a mám od nich aj tuhý kondicionér Big. Skúšala som Seanik a New.

Alverde - A najnovšie som skúšala tuhý šampón z Alverde. Popravde nevedela som čo čakať, lebo predsa len je to Dm značka, ale na moje prekvapenie bol naozaj super. Takže byť vami, pokiaľ sa nechcete veľmi rozšupnúť a hlavne ho chcete zohnať v normálnom kamennom obchode, odporúčam vám asi tento.

Tak čo, keď si budete nabudúce kupovať šampón, siahnete radšej po tuhom?

Lucy


1 komentářů:

Unknown povedal(a)...

Ja som používala Musk, bol dosť fajn :) A momentálne idem na metóde no-(sham)poo a je to ešte lepšie! Napríklad žitná alebo kukuričná múka sú na vlasy úplne super :D

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's Lifestyle

čo na srdci, to na blogu