Život na zemi | Smrť

januára 21, 2018 Lucka Krišťakova 0 Comments

Pár týždňov späť sme na hodine literatúry dostali úlohu napísať menšiu “úvahu” o smrti, a preto som sa začala nad smrťou naozaj zamýšľať

Viem, že pre veľa ľudí smrť znamená niečo strašné, tiež som si to myslela a keď mi zomrel niekto blízky: prababky, známi, ... bolo mi to veľmi ľúto a často som plakala. Dokonca som mala obdobie, kedy som plakávala po večeroch v posteli, pretože som nevedela pochopiť, prečo si Boh vybral ich. A prečo vlastne musíme zomrieť
A teraz vám poviem ako ja beriem smrť a život na zemi.

Myslím, že život na zemi by sme mali využiť najviac ako to len ide, pretože je to príprava na niečo veľkolepé, o čo by sme nechceli prísť, kvôli pár premárneným rokom. A to na pokračovanie (lebo s Ním môžete žiť už tu na zemi) života s Bohom v nebi. Verím v nebo a večživot, no hlavne verím v Boha, ktorý mi dáva každý deň silu to tu zvládnuť a pomáhať iným ľudom vo vzťahu s Ním. Viem, že život tu na zemi má zmysel a je to cesta, kedy sa rozhodneš, či pôjdeš doľava alebo doprava. Či sa budeš s Bohom pripravovať na večživot, alebo si tu na zemi ,,užiješ" tých pár rokov a bude ťa čakať peklo. Myslím si, že každý z nás má dopredu od Boha pripravený dokonalý plán na život aj s pokračovaním v nebi, no je len na nás, či to využijeme. NA KAŽDOM JEDNOM Z NÁS. 
Ja osobne sa na smrť teším, nehovorím, ale že nemám rada život tu, lebo práve naopak, život milujem a snažím sa ho využiť najlepšie ako to len ide, i keď každý robíme chyby. Ale aj keď viem, že tu je mi dobre, nebojím sa smrti a následného života s Bohom, lebo viem, že tam bude LEPŠIE.
Takže by sme si to mali uvedomiť a tráviť náš život tak, aby jeho pokračovanie bolo jednoducho najlepšie aké mohlo byť a to s naším nebeských Ockom. Mali by sme si uvedomiť, že to, ako budeme žiť tu, sa odrazí na pokračovaní tohto života.

Boh si nás povoláva na život s ním

„ pretože Boh nestvoril smrť, neteší sa zo záhuby žijúcich … Lebo Boh stvoril človeka pre neporušiteľnosť, urobil ho obrazom svojej podoby, závisťou diabla však prišla na svet smrť: skúsia ho tí, čo sú jeho korisťou (Múd 1,13; 2, 23-24)

„ A tak nás nauč rátať naše dni, aby sme našli múdrosť srdca (Ž 90,12)0 komentárov:

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me