Knihovinky #2

januára 07, 2018 Lucka Krišťakova 0 Comments


Ahojte !
Dnes sa s vami podelím o ďalšie knihy, ktoré som za posledný čas prečítala.

Všetko, čo naozaj potrebujem vedieť, som sa naučil v materskej škole - Robert Fulghum
Túto knihu som našla u rodičov v knižnici a zaujala ma nielen názvom, ale aj stručným odporučením od mamičky, tak som dala na jej slová a knihu som začala čítať. Bola zaujímavá, plná pekných príbehov, no prišla som na to, že ma viac bavia knihy s jedným a nie viacerými príbehmi, alebo poviedkami, ako to bolo v tomto prípade. Ale ak máte radi krátke príbehy, určite si knihu prečítajte.


Nech sneží - John Green, Maureen Johnsonová, Lauren Myraclová
O tejto knihe som sa už minulé Vianoce zmieňovala, sú to tri príbehy, ktoré sa odohrávajú v rovnakom čase. No minule som prečítala iba prvé dva a tretí až teraz, tak som sa rozhodla knihu sem zaradiť. Musím povedať, že príbeh od Johna Greena ma zaujal najmenej, ale zvyšné dva boli podané veľmi pútavo a hneď som ich zhltla.


Keď život nejde podľa tvojich predstáv - Katrina J. Zeno
Túto knihu som našla náhodou v kníhkupectve a povedala som si, že za tú cenu si ju zoberiem. Je to proste tak, nie vždy ide náš život podľa našich predstáv a mali by sme sa naučiť to prijať a možno aj ovplyvniť. Kniha sa mi páčila, bola zaujímavo podaná, čítala som ju dosť dlho, aby som si vždy nechala informácie uležať v hlave a niečo si z toho odniesla, čo odporúčam aj vám.


Sila - Rhonda Byrne
Už v minulom diele knihoviniek som vám hovorila (resp. písala) o knihe Tajomstvo, čo je autorkina prvotina a o tom, že mám doma od nej už ďalšiu knihu. A toto je ona. Je to kniha o láske, o tom ako lásku dávať a následne ako ju prijímať. Kniha sa mi páčila, takže určite doporučujem.


Továrna na sny - Anie Songe
O tejto knihe som snívala už dávno, no nejako som sa nedokopala k tomu si ju kúpiť a keď som ju od krstných dostala na meniny, prelúskala som ju za pár dní.  Je to kniha o jej živote, o jej snoch a o tom, ako si ich plní, o pádoch, ale aj vzostupoch, plná príbehov a rád (ak sa to tak dá nazvať) od Anie. Kniha ma bavila a bola veľmi pekne napísaná a určite odporúčam prečítať.


K sobě. Tobě - Anie Songe
Keď som objednávala Továreň, dva dni pred tým Anie vydala aj ďalšiu knihu a to básnický denník K sobě. Tobě. Neviem, či ho vôbec môžem nazvať knihou, lebo je to skôr denník, do ktorého si postupne naozaj môžete vpisovať vlastné básne. Nachádzajú sa tam veľmi pekné básne a ani neviem ako inak ich opísať ako básne o živote. Tiež doporučujem prečítať.Chlapec s očami ako hviezdy - Pero Le Kvet
Chcela som sem zaradiť aj knihu pre deti, ktorú v poslednej dobe často čítam svojmu malému bratovi a veľmi si ju obľúbil. Je od mladého slovenského autora a má nádherné kresby. Je o chlapcovi, ktorý spolu s kamarátom motýľom spoznávajú krajinu.0 komentárov:

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me