Vegánske hody

októbra 15, 2017 Lucka Krišťakova 0 Comments


Ahojte !
Asi viacerí viete,  že dnes sa v Žiline konali Vegánske hody, ktorých som sa zúčastnila. Poviem  vám ako prebiehali, aké mám pocity, moje postrehy z prednášok, jedla a dokonca ukážem aj pár vecí, ktoré som si kúpila. Tak poďme na to.

Ako prvé vám, ktorí neviete, musím aspoň v skratke vysvetliť, čo to vegánstvo je.
Vegánstvo je životný štýl, ktorý sa snaží odstraňovať všetko zbytočné utrpenie zvierat, ktoré zvieratám niektoré ľudské aktivity spôsobujú.
Vegánske stravovanie - vegáni neprijímajú žiadne živočíšne produkty (mlieko, vajíčka, mäso, mliečne výrobky, poprípade aj med)

VEGÁNSKE HODY sa tento rok konali na staničke v Žiline - Záriečí.
Začali sa už okolo desiatej, no ja som sa pripojila až pred druhou. Môj program som začala koncom prednášky o hospodárskych zvieratách, kde sa hovorilo o tom, v akom prostredí a v akých počtoch sú zvieratá v klietkach na farmách. (viac som z prednášky nezachytila - keďže som prišla neskôr)

Po prednáške som môj voľný čas využila na prezretie stánkov a ochutnanie repového burgeru, ktorý bol skvelý. Presunula som sa znovu do sály, kde nasledovala kuchárska show Lukáša Beličku (alias Ovocnýchecka) a to gnocci v paradajkovej omáčke, ktoré som aj napriek tomu, že paradajky nejem ochutnala a bolo to skvelé. Na show bola dokonca aj moja obľúbená youtuberka Surová dcérka, s ktorou som aj pokecala.

Moje kroky smerovali k stánočku s koláčikmi - ochutnala som raw brownie a nejaký karamelový, ktorý bol tiež dobrý a hlavne sýty, no nechutil ako karamel :) A ešte som vyskúšala makovo-kakaový sen, ktorý bol tiež skelý a chutil ako naozajstný mak.Čakala ma ďalšia prednáška, teraz o téme stop cirkusom, kde autor tohto projektu vysvetľoval, prečo sú cirkusy zlé, v akých podmienkach žijú cirkusové zvieratá a dokonca ukázal aj zopár fotiek.
Tu už za mnou prišla mamička, ktorej som všetko poukazovala a na ďalšiu prednášku už šla so mnou.

Táto bola karnizme, teda o presvedčení, že je správne jesť mäso tzv. jedlých zvierat - teda zvierat, ktoré sú v našej spoločnosti považované za jedlé. Presvedčenie karnistu je, že mäso musíme jesť, aby sme boli zdraví a silní, že zvieratá sú chované na lúkach a nie sú veľmi inteligentné.
Hovorilo sa aj o psychike ľudí, keď si pod mäsom nepredstavujú mŕtve zviera, ale samotný produkt.

S mamičkou sme ešte pobehali stánočky a s Nikol som si ešte urobila zopár fotiek.A čo sme si kúpili ?
Zubný olej - mali sme možnosť ho vyskúšať a pocit, ktorý mi na zuboch zanechal, bol výborný, takže som neodolala a kúpila si ho, mamička potom kúpila aj väčšie balenie a bambusové kefky.


Tuhý šampón - môj sa už pomaly blíži ku koncu a obchod, v ktorom som ho kúpila, už stihli zrušiť (alebo presťahovať). Tento ma ale zaujal a tak som si ho odniesla domov (aj so zaplatením, logicky)


a ešte bio hygienické potreby, placky a jedlo

0 komentárov:

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me