Jedlo

Vegánske hody

októbra 15, 2017 Lucy's lifestyle 0 Comments


Ahojte !
Asi viacerí viete,  že dnes sa v Žiline konali Vegánske hody, ktorých som sa zúčastnila. Poviem  vám ako prebiehali, aké mám pocity, moje postrehy z prednášok, jedla a dokonca ukážem aj pár vecí, ktoré som si kúpila. Tak poďme na to.

Ako prvé vám, ktorí neviete, musím aspoň v skratke vysvetliť, čo to vegánstvo je.
Vegánstvo je životný štýl, ktorý sa snaží odstraňovať všetko zbytočné utrpenie zvierat, ktoré zvieratám niektoré ľudské aktivity spôsobujú.
Vegánske stravovanie - vegáni neprijímajú žiadne živočíšne produkty (mlieko, vajíčka, mäso, mliečne výrobky, poprípade aj med)

VEGÁNSKE HODY sa tento rok konali na staničke v Žiline - Záriečí.
Začali sa už okolo desiatej, no ja som sa pripojila až pred druhou. Môj program som začala koncom prednášky o hospodárskych zvieratách, kde sa hovorilo o tom, v akom prostredí a v akých počtoch sú zvieratá v klietkach na farmách. (viac som z prednášky nezachytila - keďže som prišla neskôr)

Po prednáške som môj voľný čas využila na prezretie stánkov a ochutnanie repového burgeru, ktorý bol skvelý. Presunula som sa znovu do sály, kde nasledovala kuchárska show Lukáša Beličku (alias Ovocnýchecka) a to gnocci v paradajkovej omáčke, ktoré som aj napriek tomu, že paradajky nejem ochutnala a bolo to skvelé. Na show bola dokonca aj moja obľúbená youtuberka Surová dcérka, s ktorou som aj pokecala.

Moje kroky smerovali k stánočku s koláčikmi - ochutnala som raw brownie a nejaký karamelový, ktorý bol tiež dobrý a hlavne sýty, no nechutil ako karamel :) A ešte som vyskúšala makovo-kakaový sen, ktorý bol tiež skelý a chutil ako naozajstný mak.Čakala ma ďalšia prednáška, teraz o téme stop cirkusom, kde autor tohto projektu vysvetľoval, prečo sú cirkusy zlé, v akých podmienkach žijú cirkusové zvieratá a dokonca ukázal aj zopár fotiek.
Tu už za mnou prišla mamička, ktorej som všetko poukazovala a na ďalšiu prednášku už šla so mnou.

Táto bola karnizme, teda o presvedčení, že je správne jesť mäso tzv. jedlých zvierat - teda zvierat, ktoré sú v našej spoločnosti považované za jedlé. Presvedčenie karnistu je, že mäso musíme jesť, aby sme boli zdraví a silní, že zvieratá sú chované na lúkach a nie sú veľmi inteligentné.
Hovorilo sa aj o psychike ľudí, keď si pod mäsom nepredstavujú mŕtve zviera, ale samotný produkt.

S mamičkou sme ešte pobehali stánočky a s Nikol som si ešte urobila zopár fotiek.A čo sme si kúpili ?
Zubný olej - mali sme možnosť ho vyskúšať a pocit, ktorý mi na zuboch zanechal, bol výborný, takže som neodolala a kúpila si ho, mamička potom kúpila aj väčšie balenie a bambusové kefky.


Tuhý šampón - môj sa už pomaly blíži ku koncu a obchod, v ktorom som ho kúpila, už stihli zrušiť (alebo presťahovať). Tento ma ale zaujal a tak som si ho odniesla domov (aj so zaplatením, logicky)


a ešte bio hygienické potreby, placky a jedlo

0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's lifestyle

čo na srdci, to na blogu