MONEY

apríla 10, 2017 Lucka Krišťakova 0 Comments


 
Ahojte !
Už viac krát som vám ukazovala, čo som si kúpila, čo ma potešilo, no dnes by som vás chcela "donútiť" zamyslieť sa nad tým,  či to, čo si v obchodoch s obrovským nadšením kupujeme, je v našom živote naozaj potrebné.

   Peniaze sú hmotný predmet, v rebríčku ľudských potrieb veľakrát na prvom mieste. Človek si v dnešnej dobe život bez nich už nevie ani predstaviť. Ale naozaj sa nedá žiť bez nich ? Bol by naozaj život bez peňazí taký ťažký ?
   Ako malá som si vždy myslela, že v dospelosti bez peňazí nebudem mať nič, budem prespávať pod mostom a žobrať peniaze. Áno, v podstate to je pravda, keď sa na to pozrieme cez čierne okuliare. Bez peňazí by som asi nebývala v newyorkskom mrakodrape, ale ani neprišla o všetko, stále by som sa mohla zabávať s ľudmi, ktorých mám rada. A preto som si položila otázku, či by bol život bez peňazí ťažký ? Ak sa na túto otázku pozrie človek s veľkým srdcom a rozumom, bude vedieť, že nejde o otázku položenú priamo, ale obrazne, kedy sa treba zamyslieť nad jej podstatou. Pravda vyžaruje zvnútra a zamýšľa sa nad potrebami človeka. Áno, peniaze sú dôležité a potrebujeme ich v živote denne, lebo ako sa hovorí dar za dar a zadarmo nič. Ale ide o to, aby nemali pre človeka takú veľkú hodnotu ako rodina, priatelia, či zdravie. A aby stratili miesto na prvej priečke v rebríčku hodnôt a dostali sa tam dôležitejšie veci ako len peniaze. Šťastní by sme mali byť aj bez nich. Možno sa uskromniť a uvedomiť si, čo vám ostane navždy. Na opustenom ostrove by to boli aj tak len obyčajné papieriky alebo kotúľajúce sa kolieska. A kamaráti, pokiaľ sú praví, tak tu budú vždy a podržia vás. A zážitky s nimi vás odprevadia až do hrobu.
   Tak sa nad tým zamyslime, a potom utekajme von, kde nás čakajú priatelia, ktorí nás budú sprevádzať celý život, tak ich nenechajme ujsť.

0 komentárov:

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me