Jedlo

LITTER BURGER

marca 25, 2017 Lucy's lifestyle 0 Comments

Ahojte !
Ak ste čítali článok  Try it: vegan week, tak viete, že sa mi vegánstvo páči. A preto sa snažím pár krát do týždňa si veganské jedlo urobiť. Hamburger som nikdy nemala, ale po ochutnaní môjho domáceho veganského tofu burgeru som začala vymýšľať nový.
V novootvorenom vegetariánskom obchode v Žiline, majú veganské burgerové "mäsá", ktoré boli dosť drahé na to, že sa tam nachádzajú iba dva kusy. Za čo mi bolo ľúto vyhodiť peniaze, takže  po príchode domov som začala hľadať suroviny po celom dome a za pol hodinu už bol "burger" na stole.

Čo budete potrebovať :
❀ 70 g červenej šošovice
❀ 35 g ovsených vločiek
❀ strúčik cesnaku
❀ lyžicu margarínu
❀ lyžičku horčice
❀ štipka soli
❀ lyžička oleja
❀ štipka korenia
Všetko rozmixujte a vytvorte asi 6 hrudiek, ktoré vytvarujte do mini burgeríkov. Opečte ich na rozohriatej panvici potretej olejom. Ja mám burger najradšej s cesnakovým dresingom a hriankou s avokádovou nátierkou.

Cesnakový dresing
❀ jogurt
❀ sušený cesnak / strúhaný cesnak
Zmiešate 💛

Avokádová nátierka
❀ polka avokáda
❀ štipka soli a korenia
Ošúpte a rozmačkajte avokádo, ktoré dochutíte soľou a korením.čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's lifestyle

čo na srdci, to na blogu