MY TRAVEL DIARY: LUCMAS 24 HOUR TRIP TO VIENNA

decembra 03, 2016 Lucy's lifestyle 0 Comments

Ahojte !
Tak ako minulý rok, aj tento sme sa vybrali pozrieť na Adventnú Viedeň. Chcela by som vám ukázať, čo som navštívila ja a čo by som vám určite doporučila za krátky jednodňový výlet navštíviť tiež. Plus na konci bude menší haul z celého dňa.

Prvý pohľad na budík vo mne vzbudil pocit hnevu, ale zároveň radosti, že keď vstanem z mojej vyhriatej postele, tak idem do Viedne - hlavného mesta Rakúska.
Začiatok prišiel vtedy, ako som vošla do vyhriateho autobusu. Bola som unavená, ani sa nečudujem, keď som vstávala o piatej. Aj som si zdriemla, ale za malú chvíľku ma už budili prvé lúče slnka, ktoré akoby naschvál dopadali priamo na moju tvár.Po pár hodinách cesty sme prešli hranice a o niekoľko kilometrov stála dedinka Kittsee, kde sa nachádza rodinná čokoládovňa Hauswirth (ktorá má predajňu aj v Žiline). Mali sme možnosť kúpiť si prvotriedne čokolády priamo z výroby. A neskôr si pozrieť film o tradícii tejto čokoládovne a postup výroby. Zaujímavosti:
- Keby sa všetky veľkonočné zajačiky poukladali vedľa seba, presiahli by cestu medzi východom a západom Rakúska
- Ročne sa v čokoládovni vyrobí 2000 ton čokolády
- Za deň sa vyrobí pol milióna rumových praliniek
Po  krátkom filme sme sa presunuli  do výrobne, kde už robili veľkonočné ovečky. Bolo zaujímavé to vidieť, ale po pravde v tom pachu by som nechcela byť každý deň 12 hodín.


A znovu cestovanie, ale teraz už do Viedne. Najskôr sme sa boli pozrieť na katedrálu, kde sme na chvíľu mali rozchod, ktorý sme využili na nákup v LUSH, kde aj cez výklady bolo cítiť nádhernú vôňu a vidieť farebné bomby do kúpeľa. Po pár minutách sme sa vybrali do známej školy s lipicanmi, kde sme cestou stretli Maja Semana, s ktorým sme sa začali rozprávať a porobili pár fotiek, kým ho nezavolal jeho učiteľ.


Po lipicanoch sme sa vybrali do prírodovedného múzea, kde boli nádherné kamene, mineráli,... a veľa zaujímavých vecí o vesmíre.

Po múzeu sme išli už priamou čiarou na trhy, kde sme pol hodinu hľadali vysnené hranolky, ktoré sme nakoniec našli hneď vedľa nás a uvedomili sme si, že sme okolo nich vlastne chodili. Keď nám po hodine prišla zima, tak sme sa vybrali na STARBUCKS (gingerbread latte), kde sme pobudli dobrú hodinu rozprávaním sa o všetkom - veď ako inak. Ale samozrejme sme tam nemohli byť večne a vybrali sme sa von, kde nám bola taká zima, že sme sa zložili do najbližšieho únikového, kde sme čakali až do odchodu.
A teraz Vám ukážem menší haul.
HAUL
Z Hauswirth

Vegánska sójová čokoláda s kúskami kávových bôbov - 1€

Vegánska sójová čokoláda s orieškami - 1€

Keksíkové guličky v čokoláde - 3€

Keksíkové hrudky v čokoláde - 2,5€

Karamelová napolitánka v čokoláde - 0,60 €

Lieskové trubičky - 0,60€

Lieskové trubičky v čokoláde - 0,50 €

Horká čokoláda 50% - 0,50 €

Vegánska sójová čokoláda 34% - 0,70 €

Diabetická (bez cukru) mliečna čokoláda 30% - 0,70 €

Diabetická (bez cukru) horká čokoláda 58% - 0,70 €
Marhuľový nektár - 1,20 €
Z Lushu
Sprchové želé - citrón - 7,25€
Z Trhov
Hranolky - 3€
Punč + pohár - 6€ (bola možnosť pohár vratiť s tromi 3€ naspäť)
Starbucks
Gingerbread Latte L - 5,34€

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me