6 THINGS TO DO BEFORE HEALTHY DAY

októbra 31, 2016 Lucy's lifestyle 0 Comments

Ahojte!
Dnes vám dám pár tipov, čo treba urobiť pred tým, aby začal váš zdravý a produktívny deň. Pretože pre zdravý deň treba niečo spraviť. Tu je mojich šesť tipov, ktoré uplatňujem vždy pred odchodom z domu.

Spánok
"Spánok je základom všetkého, čo robíme" povedal Scott Peltin. Ak budeš mať dostatok spánku, teda 8 až 9 hodín, budeš mať oveľa efektívnejší a výkonnejší deň a samozrejme dobrú náladu, ktorá má tiež podiel na tom, ako bude tvoj deň vyzerať. Ak nechceš "zabudnúť" na to, kedy máš ísť spať, na mobile si nastav večierku, ktorá ťa vždy upozorní, kedy je pravý čas ísť spať. Ak tvoj mobil takúto funkciu nemá, jednoducho si nastav budík. Aby tvoj spánok bol čo najpokojnejší, mal by si sa cítiť pohodlne, a preto dbaj na výber matracov, aby sa ti nezdal veľmi mäkký alebo naopak ani príliš tvrdý. Ja si potrpím aj na výber pyžama, ktoré vyberám podľa farby, hrúbky a momentálnej nálady.

Napi sa 
Keď sa zobudíš, je tvoje telo dehydrované a aj keď možno necítiš pocit smädu, sa napi. Nemyslím tým to, že si urobíš čaj, kávu, sladkú vodu, .... ale čistú vodu z vodovodu, ktorá je pre tvoje telo najlepšia možnosť. Ja rada do vody pridám citrón alebo limetku, ktoré vyplavia všetky toxíny z tela, pretože sú zásadité a tým telo odkysľujú a robia z neho zásadité.

Najedz sa
Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, a preto ich nikdy nevynechávam, či už ma čaká škola alebo len víkendové leňošenie. Moje obľúbené raňajky sú lievance, granola s jogurtom, ovsená kaša, ....(recepty na tieto výborné raňajky nájdeš aj u mňa na blogu v článkoch back to school)
Nedá mi nespomenúť aj banánový chlebík, ktorý si v poslednej dobe robím často.
Budeš potrebovať:
-pol hrnčeka masla
-pohár cukru
-dve vajíčka
-štyri banány
-jeden a pol hrnčeka múky
-pol ČL prášku do pečiva
-štipku soli
-jednu ČL vanilky (ak nemáš použi vanikový cukor)
Suroviny zmiešaš a dáš do formy na chlieb (ak nemáš použi zapekaciu misku). A dáš piecť pri 200°C na 30 min.
Aj ty do komentára napíš, aké raňajky sú tvoje najobľúbenejšie.

Čistota pol života
Predpokladám, že tento výrok poznáš, ale uplatnuješ ho aj ráno? Ak nie tak by si mal. Umy si zuby, ruky, tvár,... Veď predsa nechceš mať v ústach kyseliny a na tvári pot.


Úsmev 
Začni ráno s úsmevom, ktorý naladí nielen teba na celý deň, ale aj tvoje okolie. Budeš brať veci z nadhľadom a nevytočí ťa maličkosť, ako napríklad, keď nevieš nájsť gumičku do vlasov alebo pastu. Tak sa usmej a nalaď všetkých okolo teba.

Nestresuj
Nemaj nervózne ráno, pri ktorom na väčšinu vecí zabudneš, alebo ich v strese nie si schopná urobiť. Potom aj celý tvoj deň bude stresujúci a to teda nechceš. Upokoj sa, zhlboka dýchaj, nadýchni sa a dlho, dlho vydychuj. Malá prevencia ako tomuto zabrániť, je vstať o desať minút skôr, aby si sa neponáhľala, priprav si oblečenie už večer, tým nepodľahneš stresu a panike.

♡ Lucy

0 komentářů:

čo na srdci, to na blogu

Používa službu Blogger.

Contact

A blog created by

This is a static content section widget. It is a handy way to show additional content at the widgetized page. The static content section widget outputs the contents of a selected static page. You can use as many instances of the static content section widget you wish, to create the ideal page structure.


About Me

Lucy's lifestyle

čo na srdci, to na blogu